شرکت هايک ويژن از محصولات سري Turbo HD 5.0 خود رونمايي کرد


شرکت هايک ويژن از محصولات سري Turbo HD 5.0 خود رونمايي کرد

سري Turbo HD 5.0استفاده از اخرين تکنولوژي ها بهمراه هوش مصنوعي براي شناسايي خودکار تهديدات و همچنين تصوير برداري رنگي در هر شرايط نوري از ويژگي هاي اين سري از محصولات هايک ويژن مي باشد
نخستين سري از محصولات توربو اچ دي شرکت هايک ويژن در سال ???? به بازار عرضه شد.   دوربين مداربسته  و DVR هاي توربو اچ دي توان تصوير برداري با کيفيت بالا حتي در محيط هاي تاريک را براي مشتريان فراهم مي کردند از اين رو خيلي زود توانستند جاي خود را در بين مشتريان پيدا کنند.
ساختار محصولات توربو اچ دي به مرور زمان کامل تر شد تا اينکه اين روز ها هايک ويژن سري 5.0 اين محصولات را عرضه ‌کرد. اين سري شامل DVR هاي Acusense و دوربين هاي ColorVU است که بر اساس فناوري هوشمند هوش مصنوعي قادرند تا به کاربران در تشخيص خودکار هر تهديدي کمک کنند در ادامه با اين سري از محصولات بيشتر آشنا مي شويم.
يک ويژگي خوب محصولات سري ?.? توربو اچ دي هايک ويژن قيمت مناسب آنهاست که براي مشتريان از اهميت ويژه اي برخوردار است.
DVR هاي سري AcuSense هايک ويژن
اين سري از DVR هاي توربو اچ دي شامل يازده مدل سيستم ضبط مختلف است که با استفاده از هوش مصنوعي به ميزان قابل توجهي تشخيص اشياء را بهبود بخشيده است و قادر است انسان و وسيله نقليه را از يکديگر تشخيص دهد همچنين آلارم هاي اشتباهي که بر اثر عبور وسايلي غير از موارد مورد نظر از قبيل افتادن يا تکان خوردن برگ درختان، باد و باران، حرکت حيوانات را فيلتر کند.
ويژگي ديگر DVR هاي AcuSense هايک ويژن توانايي جستجوي سريع بر اساس شخص يا وسيله نقليه مي باشد، اين سري از DVR قادرند تا در زمان کوتاهي تمامي فيلم هاي ضبط شده شامل افراد و خودرو را براي کاربران خود در اختيار قرار دهند.
لذا کاربران هنگام جستجو با حجم وسيعي از اطلاعات و تصاوير روبرو نيستند از اين رو در زمانشان صرفه جويي مي شود.

در صورتي که نياز به خدمات  نصب دوربين مداربسته   ما به شما پيشنهاد مي کنيم اين کار را به شرکت هاي معتبري مانند شرکت مهر تجارت واگذار کنيد تا متحمل خسارت هاي مالي و صرف زمان بيهوده نشويد. 
دوربين توربو اچ دي سري ColorVu
دوربين هاي سري ColorVu هايک ويژن توانايي تصوير برداري رنگي به صورت 24/7 ( 24 ساعته و هفت روز هفته ) در هر گونه شرايط نوري را دارند. اين سري از دوربين ها با استفاده از Iris هاي بزرگ قابليت جمع آوري نورهاي مختلف محيط را دارند. شيشه جلوي لنز اين دوربين ها به گونه اي خاص طراحي شده است که حداقل ميزان بازتاب نور را داشته باشد و دوربين بتواند تصاوير با کيفيت را در شرايط نور حداقلي در اختيار کاربر قرار دهد. لنز مجهز به عدسي مخصوص از ديگر اجزاي اين دوربين ها مي باشد. استفاده از فيلتر هاي جبران کننده نور محيط باعث مي شود تا تصاوير با کيفيت رنگي ارائه شود. با استفاده از تصاوير مناسب دوربين هاي ColorVu از سري 5.0 توربو اچ دي هايک ويژن کاربران مي توانند همواره تصوير رنگي مشاهده کنند و اين مهم باعث مي شود تا هر گونه نياز امنيتي خود را در کوتاهترين زمان ممکن پوشش دهند.
محصولات هايک ويژن سري Turbo HD 5.0 بالاترين سطح از توانايي و امکانات را با قيمت مناسب در اختيار کاربران قرار مي دهد. آنها مي توانند به بهترين شيوه نياز هاي حفاظتي خود را با کمترين قيمت پوشش دهند.
فرانگ ژانگ مدير بازاريابي شرکت هايک ويژن : ” با استفاده از DVR هاي سري AcuSense توربو اچ دي 5.0 ما تکنولوژي هوش مصنوعي را به خدمت گرفته ايم تا با فيلتر کردن آلارم هاي اشتباه اين آلارم ها را به حداقل برساند و کاربران مي توانند در زمان کوتاهي هر تهديدي را شناسايي کنند. از سوي ديگر دوربين هاي سري ColorVu هايک ويژن توانايي ارائه تصاوير واضح و روشن ، حتي در تاريکي کامل را براي کاربران فراهم مي کنند و مشتريان مي توانند هميشه از هر صحنه اي تصوير رنگي در اختيار داشته باشند.
درباره هايک ويژن
شرکت هايک ويژن به عنوان يک توليد کننده در صنعت نظارت تصويري از سال 2001 فعاليت خود را از چين آغاز کرد و در مدت زمان کوتاهي توانست جاي خود را دربازار سيستم دوربين مدار بسته دنيا باز کند. با رشد و توسعه تکنولوژي IOT و هوش مصنوعي ، اين توليد کننده محصولات جديد خود را توليد و روانه بازار کرد که با پشتيباني از تکنولوژي هوش مصنوعي توانست سطح جديد از تکنولوژي را عرضه نمايد. نمايندگان فروش هايک ويژن شامل 33 شرکت منطقه اي به مشتريان آن در دنيا ارائه خدمت مي کنند. تيم قدرتمند R&D هايک ويژن را مي توان يکي از نقاط قوت اين توليد کننده قدرتمند بازار دوربين مدار بسته جهان به حساب مي آيد.

يکي ديگر از برند هاي معتبر دوربين مداربسته که هم تراز هايک ويژن محصولات با کيفيتي به بازار عرضه مي کند،   دوربين مداربسته تي وي تي  است. براي آگاهي از قيمت هاي اين دوربين بر روي لينک کليک کنيد.

 

وام با ضمانت طلا در بانک رسالت دنياي متفاوتي از سپرده وام طلا است


وام با ضمانت طلا در بانک رسالت دنياي متفاوتي از سپرده وام طلا است

اين روزها بازار طلا بسيار داغ است. متأسفانه، اين روزها ما در حال تعديل نيستيم، اين سالها بازار بي ثبات باعث شده که طلا با ارزش‌تر از ارزش آن باشد. اين ارزش کاذب بهانه خوبي براي وام دهندگان يا فروشندگان کالا براي تضمين است. شما طلا را به قيمت وام يا کالا خريداري مي‌کنيد و ضمانت معتبر را به طور نقدي به سپرده گذار مي‌دهيد. کاربر گرامي، شما در حال خواندن اين مقاله هستيد. اين شماره در سال 1998 نوشته شد و در سال 1999 بانک رسالت وام طلا نداشت.

صندوق اعتماد بانک ملي طلا

سالهاست که بانک ملي يک صندوق اعتماد طلا دارد. شما با توزين طلا به بانک مي‌رويد، اگر گرما در پذيرش بانک بود، طلاي شما را به عنوان سپرده نگه مي‌دارد و پس از يک سال مي‌توانيد؛ مبلغ کمي براي طلاي خود قرض بگيريد. اين روش وام تضميني طلا محسوب نمي‌شود. بانک بايد حجم سکه‌هاي فلزي گرانبها را که سرمايه و دارايي‌هاي هر کشور به مشتري وام مي‌دهد، افزايش دهد و به طور کلي طلا براي نگهداري و استقراض بانک است.

 

اگر وام باشد

با اين روش سپرده گذاري در بانک ملي، شخصي که طلا دارد نيز بايد 33? از ارزش طلا را براي بيمه پرداخت کند. اگر قصد استفاده از خدمات وام را داشته باشد، مي‌تواند به ازاي هر گرم طلاي خود 10 هزار تومان بگيرد.

 

رسالت بانک و مبلغ وام

بانک قرض الحسنه يک مأموريت قرض الحسنه است. وام اول 20 ميليون تن با کارمزد 4?، وام دوم پس از اتمام اقساط اول وام تا 30 ميليون تن و کارمزد 2? است.

 

بانک مأموريت و ضمانت

بانک رسالت در ازاي دريافت متوسط و مدت سپرده در سررسيد، به فرد وام مي‌دهد. وام براي هر ده ميليون تن بايد ضامن داشته باشد. وجود دفترچه چک، رسيد کسر از وام گيرنده و ضامنين شرط اجباري براي اخذ رتبه اعتباري است. اگر تهيه اين ضامن‌ها براي شما دشوار است، اگر حقوق شما بالاتر از اقساط ماهانه هر ماه باشد، در سيستم معتبر خواهيد شد. شما مي‌توانيد تضمين کنيد. روش ديگري که اين بانک به مشتريان خود ارائه مي‌دهد ضمانت طلا است. اگر طلا داريد، اين فلز گرانبها مي‌تواند ضامن شما باشد.

 

سايت خبري رسالت بانک

آقاي حسين زاده، مديرعامل بانک رسالت، در سايت خبري رسمي بانک رسالت گفت: ضمانت وام متقاضيان وام فقط به يک ضامن معتبر مورد تأييد بانک قرض الحسنه رسالت نياز دارد و البته مشتريان ممکن است ضمانت‌هاي ديگري مانند طلا داشته باشند. همچنين تهيه کنيد

https://www.bannersociety.com/users/tala2021/

قانون وام طلا

گرفتن ضمانت طلا يک قاعده پيچيده نيست. هر مبلغي که وام گرفته‌ايد معادل نرخ طلاي روزانه محاسبه مي‌شود و اگر ارزش طلا با مقدار وام و کارمزد برابر باشد، طلا به عنوان وثيقه. بانک قبول مي‌کند.

 

بانک کارگشايي نيز طلا را قبول مي‌کند

بانک کارگشايي يکي از شرکت‌هاي تابعه بانک ملي است که با واريز طلا به متقاضي امتياز وام را ارائه مي‌دهد. ارزيابان بانک؛ عيار، آن‌ها وزن طلا را اندازه مي‌گيرند و ارزش آن را به شما مي گويند. سپس بانک بسته به شرايط شما 10 تا 2 وام با اين ارزش به شما مي‌دهد. به خاطر داشته باشيد که در اين بانک طلا يک سپرده و ضمانت است، اما در رسالت بانک طلا يکي از راه‌هايي است که مشتري براي تضمين وام انتخاب مي‌کند.

 

بررسي تفاوت بين بانک رسالت و بانک کارگشايي

شما در بانک افتتاحيه با سپرده طلا 10 ميليون تن وام خواهيد داشت. در بانک رسالت، ارزش طلا تعيين کننده ميزان وام و سرنوشت وام شما نيست. در بانک رسالت، وام شما به عنوان يک وام خوب محاسبه مي‌شود، اما در بانک کارگشايي نرخ سود به دو روش قرض الحسنه و جعاله تعيين مي‌شود.

https://telescope.ac/wm-tl/LbrVuFwNT

بانک ملي و وام طلا

علاوه بر صندوق اعتماد بانک ملي مرکزي، اين بانک وام طلا نيز مي‌دهد، شما 140 گرم طلا را در 18 قيراط واريز مي‌کنيد و پس از آن دو ميليون وام دريافت مي‌کنيد. سپرده طلا 186 گرم ميزان وام را به ده ميليون تن افزايش مي‌دهد.

 

شرايط وام بانک ملي و اختلافات در بانک رسالت

بانک ملي مانند بانک کارگشايي سپرده‌هاي طلا وام مي‌دهد و همان ضمانت را مي‌پذيرد، اما بانک رسالت در صدد است طلا را فقط به عنوان وثيقه در دوره بازپرداخت وام تعهد کند. بانک ملي سکه را به عنوان وثيقه در وام‌هاي خود قبول نمي‌کند و مي‌گويد که فقط طلاي تزئيني و تقلبي را مي‌پذيرد. طبق بررسي‌هاي ووم چي، بانک رسالت در ساعت اخبار رسمي خود از طلا و سکه نام برد.

 

حرف آخر

رسالت بانک سالهاست که با قراردادهاي اسلامي کار مي‌کند. اين يکي از بانکهاي مورد احترام و مورد حمايت کشورمان است. براي افرادي که شرايط بررسي و ارائه ضامن را ندارند. ضمانت طلا يکي از بهترين گزينه‌هاست. با تضمين طلا از فکر نگهداري آنها در خانه خلاص خواهيد شد! هر اونس طلا معادل چهار گرم است.

الگوي سر و شانه ها در تجزيه و تحليل فني چگونه است؟


الگوي سر و شانه ها در تجزيه و تحليل فني چگونه است؟

الگوي سر و شانه ها در تجزيه و تحليل فني چگونه است؟ تحليل تکنيکي يکي از بهترين ابزارهاي تحليل سهام در بورس سهام است. با استفاده از اين ابزار ، سرمايه گذاران زمان مناسب را براي سرمايه گذاري در نمادهاي مختلف سهام کشف مي کنند.

گزارش آگهي

 

تحليل تکنيکال يکي از بهترين ابزارهاي تحليل سهام در بورس سهام است. با استفاده از اين ابزار ، سرمايه گذاران زمان مناسب را براي سرمايه گذاري در نمادهاي مختلف سهام کشف مي کنند. با استفاده از تجزيه و تحليل فني و ابزار موجود در آن ، مي توانيد نقاط ورود و خروج سهم را پيش بيني کرده و در اين روند به سود منطقي و ايده آل دست يابيد. الگوي سر و شانه ها مطابق با الگوي قيمت سهام است و از ارزش ويژه اي در بين سهامداران برخوردار است. براي يادگيري نحوه استفاده از اين الگو در فرآيند تجزيه و تحليل فني با ما همراه باشيد.

 

https://shahraranews.ir/fa/news/61570/%D8%A7%D9%84%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%B3%D8%B1-%D9%88-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%AD%D9%84%DB%8C%D9%84-%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D9%84-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

 

 

الگوي سر و شانه و انواع آن

الگوي سر و شانه يکي از مهمترين و محبوب ترين مباحث در تجزيه و تحليل فني است. براي يادگيري اين روش تجزيه و تحليل مي توانيد از کتابها و مقالات مختلفي استفاده کنيد و يا در دوره هاي آموزش کارگزاري آگاه شرکت کنيد. در اين دوره ها علاوه بر يادگيري همه موارد مهم زير نظر اساتيد مجرب ، رفع مشکلات نيز امکان پذير است. براي مطالعه خود مي توانيد به مقالات و کتابهاي مشتري نيز مراجعه کنيد.

 

الگوي سر و شانه يکي از الگوهاي معکوس در تجزيه و تحليل فني است. الگوهاي بازگشت بيشتر به اين دليل شناخته مي شوند که روند قيمت پس از شکل گيري الگو تغيير خواهد کرد. الگوي سوروشانه از لحاظ ظاهري از سه قله تشکيل شده است که در آن دو قله بيروني برابر و قله مياني بالاتر از قله هاي کناري است. در روند تجزيه و تحليل فني ، سرمايه گذاران قادر به پيش بيني روند تغيير بازار از نظر قيمت با استفاده از مدل سوروشانه هستند. اين مدل به عنوان يکي از محبوب ترين و قابل اعتمادترين مدل هاي بازده در فرآيند تحليل سهام در نظر گرفته شده و سرمايه گذاران هميشه از اين ابزار در تحليل خود استفاده مي کنند. با استفاده از اين سهم مي توانيد به اين نتيجه مهم برسيد که سهم با روند صعودي يا نزولي پايان مي يابد يا خير؟!

 

طي تجربه و الگوهايي که در نمودارهاي سهام مختلف شکل گرفته است ، الگوي سروشانه زماني ظهور مي کند که قيمت سهام به سقف خود برسد و سپس به پايين آخرين روند صعودي خود باز مي گردد. سپس قيمت براي ايجاد دماغه لازم از سقف قبلي بالا رفته و سپس به کف اصلي خود بازمي گردد و در نهايت قيمت براي آخرين بار افزايش مي يابد و به اوج قله اول مي رسد و روند نزولي را طي مي کند. براي شناخت انواع الگوهاي سروشانه در تجزيه و تحليل فني ، لازم است بدانيد كه به طور كلي ، دو نوع الگو سقف و كف سروشانه داريم كه در ادامه به بررسي و ارزيابي بيشتر آنها مي پردازيم.

 

 

 

الگوي سقف

اين الگو معمولاً زماني شکل مي گيرد که نمودار سهام در پايان روند صعودي باشد و منجر به تغيير جهت بازار و کاهش قيمت سهام شود. در اين نوع الگوي سوروشانه ، ما با سه قله در کنار هستيم. همانطور که حدس مي زنيد ، ارتفاع قله مياني بسيار بيشتر از ارتفاع قله هاي کناري است که به آن قله مياني سر الگو نيز گفته مي شود. براي درک بيشتر شکل اين الگو در نمودار ، به تصوير زير مراجعه کنيد:

 

 

 

پس از آماده شدن براي معامله سهام و يافتن اين الگو در نمودار سهام ، بايد صبر کنيد تا خط گردن شکسته شود. در اين فرآيند ، بهتر است اين شکست را با قدرت بيشتري در طول تجربه تجربه کنيد. وقتي خط گردن با يک حرکت سريع و فوري و با قدرت زياد قيمت سهام را مي شکند و شما به عنوان يک سرمايه گذار از اين وضعيت خارج مي شويد ، بهتر است صبر کنيد تا نمودار به عقب برگردد يا عقب بکشد و سهام را وارد کنيد اين موقعيت. يک نکته بسيار مهم وجود دارد که بايد براي تشخيص واگرايي شانه چپ و سر به آن توجه کنيد ، زيرا اين واگرايي تأييد شديدي بر شکل گيري الگوي سر و شانه هاي سقف است.

 

همانطور که در تصوير بالا مشاهده مي کنيد ، خط گردن شيب ملايمي دارد. توجه داشته باشيد که در بعضي موارد اين خط بدون شيب و افقي است. اين دو خيلي متفاوت نيستند. اگر اين خط گردن شيب منفي در الگوي سقف داشته باشد ، نشانگر ضعف بازار است و شانه راست ضعيفي در الگو ايجاد مي شود. در اين شرايط ، شما به عنوان يک سهامدار بايد صبورتر باشيد تا بتوانيد خروج يا فروش سهام را اعلام کنيد زيرا در خط گردن با شيب منفي ، اين سيگنال کمي ديرتر از حد معمول نمايش داده مي شود. در حال حاضر ، بر خلاف وضعيت ذکر شده در بالا ، گردنبند رو به بالا در الگوي سقف ، نشانگر يک بازار قوي و موقعيت بسيار بهتر است.

 

 

 

حد سود و زيان را در الگوي سقف تشخيص دهيد

همانطور که از تصوير زير مشاهده مي کنيد ، حد از دست دادن الگو بالاي شانه راست است. توجه داشته باشيد که بسته به ميزان عرضه و تقاضا ، ممکن است يک الگوي سر وجود داشته باشد که نزديک به ارتفاع شانه راست باشد ، در اين صورت شما به عنوان يک تحليلگر مي توانيد جاي خود را قرار دهيد

دانلود جزوه معماري پيشرفته کامپيوتر دکتر جهانگير


دانلود جزوه معماري پيشرفته کامپيوتر دکتر جهانگير

دانلود جزوه معماري پيشرفته کامپيوتر دکتر جهانگير

4,900تومان

 • فرمت فايل : pdf
 • تعداد صفحات : 28
 • حجم فايل : 2 مگابايت
 • موضوع جزوه : معماري پيشرفته کامپيوتر
 • استاد : دکتر جهانگير
 • نوع نوشته : تايپ کامپيوتري
 • کيفيت جزوه : خوب
 • دانشگاه : صنعتي شريف

منبع :  https://file4dl.ir/product/advanced-computer-architecture-jahangir/

دوربين مداربسته ديد در شب


دوربين مداربسته ديد در شب

 

عشق دوربين!

کارور” نويسنده آمريکايي، مجموعه داستاني دارد با عنوان «وقتي از عشق حرف مي‌زنيم از چه حرف مي‌زنيم؟!» البته در اينجا ما را با داستان و نويسنده و عشق کاري نيست، اما بايد قبول کرد بسياري از مشتريان ايراني «عشق» بهترين‌ها را دارند، بي آن که سطح نياز خود را سنجيده باشند. بسياري از ما پيش از آن که نياز امنيتي فضاي تحت نظارت خود را ارزيابي کرده و مشخصات فني دوربين مداربسته متناسب را برآورد کرده باشيم، به دنبال گران‌ترين يا بهترين دوربين مداربسته بازار مي‌گرديم. در حالي‌که لزوماً گران قيمت‌بودن محصول نشان‌دهنده کارايي آن در هر محيطي نبوده و قيمت پايين‌تر کاهش کيفيت را مشخص نمي‌کند؛ در اين باره حرف خواهيم زد!

فيلتر مادون قرمز يا فيلترينگ مادون قرمز

يکي از اشتباهات رايجي که در نوشتن و همين‌طور مرور محتواهاي بي‌شمار مربوط به قابليت ديد در شب و تصويربرداري در تاريکي دوربين‌ها رخ مي‌دهد، استفاده از عبارت «فيلتر مادون قرمز» است؛ اين عبارت به سبب معنايي دوپهلوي خود غلط‌انداز است. فيلتر مادون قرمز مي‌تواند معادل IR-Pass يا IR-Cut باشد؛ دو کاربرد متضاد! فيلتر مادون قرمز (حالت اول) به فيلتري اشاره دارد که پرتوهاي مادون قرمز را به خود جذب مي‌کند، در صورتي که IR-Cut فيلتري است که جلوي ورود اشعه مادون قرمز را به داخل دوربين در طول روز گرفته و کيفيت تصوير روز (روشنايي) را تضمين مي‌کند.

يک  دوربين مداربسته  مادون قرمز زبل!

ديد در شب دوربين مداربسته از دوربين مداربسته IP گرفته تا دوربين مداربسته AHD يا حتي دوربين‌ مداربسته آنالوگ اغلب با استفاده از از تعدادي ال‌اي‌دي مادون قرمز ممکن شده است. مشکل اين روش اشباع تصاوير يا همان Overexpose شدن تصوير است؛ با توجه به اينکه نور مادون قرمز ارسالي به همه‌چيز به‌طور يکسان تابانده مي‌شود، اجسام نزديک به دوربين دچار اشباع نوري شده و کيفيت تصوير آنها افت مي‌کند و به‌صورت نقاط سفيد ديده مي‌شوند. براي حل اين مشکل، سامانه مادون قرمز هوشمند Smart IR بر روي دوربين‌هاي مداربسته نصب گرديده که نور انداخته شده بر موضوعات تصويربرداري را متناسب با فاصله تنظيم مي‌کند.

حذف نور مادون قرمز؛ دنياي مجازي/ دنياي واقعي

استفاده از حذف‌کننده نور مادون قرمز، براي تمام دوربين‌هاي مداربسته داراي قابليت ديد در شب لازم است. به اين معنا که هر چيزي در طول روز از خود علاوه بر بازتاب نور مرئي، پرتوي مادون قرمز ساطع مي‌کند. اين دو نوع پرتو دريافتي در شکل‌گيري تصوير اختلال ايجاد کرده، وضوح تصوير را متاثر مي‌سازند؛ دوربين به دو صورت مکانيکي يا الکترونيکي يا سخت‌افزاري و نرم‌افزاري نور مادون قرمز را حذف مي‌کنند.
بديهي است که حذف نور به صورت واقعي از حذف نرم‌افزاري اثر پرتو مادون قرمز بر از تصوير، کيفيت و قيمت بالاتري خواهد داشت.

از چه حرف مي‌زنيم؟!

براي نظارت بر يک انبار کوچک با ابعادي در حدود 5 متر در 3 متر کافي است از براي مثال مي‌توان از يک دوربين مداربسته ويوتک بولت استفاده کنيم که قابليت ديد در شبي با برد موثر حدود 6 متر داشته باشد؛ مي‌توان به‌جاي هزينه‌کرد براي دوربيني با برد بيشتر و تصوير بهتر، آن را به امکاناتي چون تشخيص حرکت مسلح کرد؛ يا اگر فضايي خالي مانند آسانسور نياز به مونيتورينگ دارد، سيستم مادون قرمز هوشمند از الزامات نيست. و در جايي مثل ورودي فرودگاه که 365 روز سال به‌طور شبانه روزي روشن است، نيازي به استفاده از دوربيني با قابليت ديد در شب نخواهد بود و شايد يک دوربين مداربسته سامسونگ دام بدون IR افاقه کند! در نهايت آنچه که ما از آن حرف مي‌زنيم، «تناسب» است؛ تناسب نياز و خريد دوربين مداربسته!

تي وي تي  

 

ديد در شب دوربين مداربسته چيست و چگونه عمل مي کند؟

 

دوربين مداربسته آنگونه که از اسمش پيداست براي پوشش دهي 24 ساعته از يک مکان مي باشد و در تمام ساعات شبانه روز بدون وقفه بايد عمل کند.هنگام روز دوربين مدار بسته به خوبي عمل کرده و وظيفه پوشش دهي و نظارت مکان را با وضوح زياد انجام مي دهد. اما سازنده هاي دوربين مداربسته براي رفع مشکل دريافت تصوير در شب هنگام و در نور کم چه فکري کرده اند؟ با هم به بررسي تکنولوژي هاي دوربين مداربسته ديد در شب ميپردازيم.

ديد در شب بهتر با گشودگي بيشتر ديافراگم

در بسياري از دوربين هاي مدار بسته براي اينکه در شب از ديد بهتري برخوردار شوند از ديافراگمي با کشودگي بيشتر استفاده مي شود تا سنسور بتواند در شب نور بيشتري از محيط دريافت نمايد. اين همان تکنولوژي است که اکنون در بسياري از گوشي هاي موبايل ديده مي شود. ديافراگم قطعه اي است که بعد از لنز و قبل از سنسور قرار مي گيرد و ميزان دريافت نور از لنز به سنسور را تعيين مي کند.

دوربين مداربسته ديد در شب به واسطه باز شدن و نور گيري ديافراگم

هر چقدرعدد درجه بندي ديافراگم نزديک به يک باشد از گشودگي ديافراگم بيشتري بهره مي بريم و مقدار نور بيشتري در شب برخودار خواهيم شد. اما خب اين تکنولوژي نيز بي نقص نيست و گشودگي زياد ديافراگم در دوربين مداربسته ديد در شب، اين معضل را دارد که عمق ميدان به شکل محسوسي کاهش يابد و مقدار نقاط فوکوس در يک تصوير کم شود. خوشبختانه به دليل اتوماتيک بودن ديافراگم، اين قطعه در طول روز نور کمتري را از خود عبور داده و عمق ميدان گسترده اي را پوشش مي دهد.

هايک ويژن

نقاط قوت استفاده از ديافراگم

 • ديد درشب دوربين مداربسته بدون استفاده از سخت افزار ارسال نور
 • نا محسوس بودن مکان دوربين و سمت لنز آن در شب
 • ديد در شب رنگي و تصوير مناسب

نقاط ضعف استفاده از ديافراگم باز

 • عمق ميدان کم و فوکوس محدود دوربين مداربسته
 • عدم توانايي دريافت تصوير در تاريکي مطلق
 • کم شدن سرعت شاتر و تاخير داشتن تصوير

استفاده از امواج مادون قرمز براي ديد درشب دوربين مداربسته

امواج مادون قرمز يا Infrared که در اصطلاح IR نام دارد، نوعي از امواج نوري است که با چشم غير مسلح انسان قابل ديد نمي باشد. اما سنسور دوربين مدار بسته بگونه اي طراحي شده که مي توانند اين نور را در محيط دريافت نمايند و اجسام را به واسطه اين نور شناسايي کنند. تکنولوژي دوربين مدار بسته به واسطه Led مادون قرمز بسيار ارزان است ودوربين مداربسته ديد در شب  قادر است در محدوده ي پوشش دهي مادون قرمز تصاوير بسيار مناسبي را دريافت نمايد. شهرنت در اپليکيشن شهرنت شما

اما بازهم تکنولوژي امواج مادون قرمز معايبي نيز دارد و آن هم برد پايين امواج مادون قرمز به نسبت نورطبيعي است، که مي بايست براي پوشش دهي بيشتر از پروژکتورهاي بزرگتر يا از دوربين مداربسته ديد در شب با Led هاي مادون قرمز بيشتر استفاده گردد. همچنين امواج IR قابليت گذر از شيشه را ندارد و اگر درب شيشه اي يا ديوار شيشه اي در مسير باشد، ديد درشب در آن سوي شيشه وجود نخواهد داشت. اما اين پايان معايب اين تکنولوژي نيست و دوربين مدار بسته ديد در شب با تکنولوژي IR در تاريکي تصاوير سياه و سفيد تهيه مي کند. علت آن هم عدم تشخيص رنگ با امواج مادون قرمز مي باشد.

بيشتر بخوانيد:   هايک ويژن       

محاسن تکنولوژي مادون قرمز

 • قيمت پايين با عملکرد مناسب دوربين در شب
 • ديد در شب مناسب و تصوير با کيفيت
 • داشتن تصوير در تاريکي مطلق

معايب تکنولوژي مادون قرمز

 • ديد در شب سياه و سفيد
 • پوشش دهي کمتر نور مادون قرمز در مقايسه با تور مرعي
 • عدم عبور امواج از شيشه
 • تخصصي بودن تنظيم دوربين مداربسته براي ديد در شب

تکنولوژي استارلايت براي ديد در شب رنگي

در مقاله اي اختصاصي در مورد دوربين مداربسته استارلايت توضيح داده ايم. اما اگر بخواهيم به صورت مختصر در مورد تکنولوژي استارلايت بگوييم، استفاده از گشودگي ديافراگم و تکنولوژي IR در يک محصول است.

بگذاريد به صورت ساده توضيح دهيم که دوربين هاي مداربسته ديد در شب با تکنولوژي استارلايت به يک سنسور قوي و با حساسيت بالا و همچنين گشودگي ديافراگم بالا عرضه شده که با کمترين ميزان نور تصوير رنگي را تهيه نمايد، اما اگر در محيط نور آنقدر کم شود که ديگر از روش اول تصويري مطلوب دريافت نشود، دوربين از امواج مادون قرمز براي روشن کردن محيط استفاده مي کند و تصاوير سياه و سفيد خواهد شد.

تکنولوژي دوربين مداربسته ديد در شب رنگي شارپ

شرکت شارپ با استفاده از دو تکنولوژي امواج مادون قرمز و ماوراء بنفش توانست از دوربين مداربسته رنگي در تاريکي مطلق پرده برداري کند. هر چند اين دوربين هاي مداربسته هنوز با فراگير شدن فاصله زيادي دارد اما روش استفاده از اين تکنولوژي ها جالب مي باشد. دوربين مداربسته اين شرکت ابتدا موقعيت اشياء را در اطراف دوربين شناسايي کرده و به وسيله امواج ماوراء بنفش طيف تغيير نوري را شناسايي و به وسيله يک پردازنده انحصاري، رنگي نزديک به رنگ اصلي را باسازي کرده و به اين ترتيب تصويري رنگي خروجي مي دهد. اما از معايب بزرگ اين تکنولوژي قيمت بسيار بالا و گستره پوشش دهي کم آن است تا مانع فراگير شدن اين تکنولوژي در جهان باشد.

محاسن تکنولوژي رنگي شارپ

 • ديد در شب رنگي با رنگ بندي مناسب
 • استفاده هم زمان از دو طيف نوري مادون قرمز و ماوراء بنفش

معايب تکنولوژي ديد در شب شارپ

 • قيمت بسيار بالاي دوربين مداربسته ديد در شب رنگي
 • پوشش دهي کم ديد در شب و رنگهاي ساختگي

 

 

دانلود فيلم ابد و يک روز ????


دانلود فيلم ابد و يک روز ????

hcdd_z12.jpg

فيلم ابد و يک روز داستان خانواده اي است که درگير مشکلات همچون اعتياد، تهي دستي، بيکاري و، از روابط عاطفي ميان اعضاي خانواده شکننده است. و سميه دختر خانواده به دنبال رهايي از اين مشکلات است .داستان هايي که دحول محور خواستگاري از سميه شکل مي گيرد اتفاقاتي در خانواده رقم مي زند که ….

اطلاعات تکميلي فيلم ابد و يک روز ???? :

کارگردان : Saeed Roustayi

نويسنده ها : Saeed Roustayi

بازيگران : Payman Maadi, Navid Mohammadzadeh, Parinaz Izadyar

کشور : Iran

زبان : Persian

تاريخ انتشار : ?? March 2016 (Iran)

شناخته شده به اسم : Life and a Day

لوکيشن فيلمبرداري : Tehran, Iran

فيلم ابد و يک روز به کارگرداني سعيد روستايي در سال ???? ساخته شده است. اين فيلم محصول کشور ايران و در ژانر خانوادگي و اجتماعي مي‌باشد. در اين فيلم پيمان معادي، نويد محمدزاده، پريناز ايزديار، شبنم مقدمي، ريما رامين فر، مهدي قرباني، معصومه رحماني , شيرين يزدان بخش به هنرمندي پرداخته‌اند.

http://upnod.tv

مشاوره كنكور | مشاوره کنکور تلفني


مشاوره كنكور | مشاوره کنکور تلفني

اهميت کنکور و تاثير آن در آينده دانش آموزان بر هيچ کس پوشيده نيست. به همين خاطر است که در طي چندين سال اخير با پيشرفت علم و تکنولوژي شاهد اقدامات مفيدي در اين راستا بوده ايم. از جمله اين اقدامات مي توانيم به تاسيس موسسات آموزشي گوناگون ، منابع آموزشي که در قالب کتاب ، جزوه و دي وي دي ارائه شده است اشاره کنيم.

اما يکي از مهمترين اقداماتي که جهت حمايت و راهنمايي داوطلبان کنکوري صورت گرفته است مشاوره تلفني کنکور مي باشد. مشاوره تلفني با هدف راهنمايي داوطلبان در تمامي مقاطع تحصيلي به خصوص کنکور به وجود آمده است که در اين مقاله به طور کامل به بررسي آن پرداخته ايم.

داوطلبان کنکوري مي توانند با صرف کمترين زمان و هزينه ، بهترين برنامه ريزي را براي آمادگي در کنکور سراسري از طريق وبسايت گپچه دريافت نمايند.

مشاوره تلفني کنکور و کاربردهاي آن

همانطور که در قسمت بالا اشاره کرديم امروزه به دليل اهميت فراوان کنکور در زندگي تحصيلي و اجتماعي افراد ، براي موفقيت هرچه بيشتر داوطلبان راهکار ها و اقدامات سودمندي شکل گرفته است. اما اين اقدامات چه مزايايي دارد؟ و هدف از طراحي اين اقدامات چيست ؟ در پاسخ به اين سوال لازم است بگوييم که در بازه زماني که داوطلبان درگير کنکور هستند ممکن است سوالات و مسائل عديده اي برايشان به وجود بيايد که امکان مشاوره حضوري در زمينه تحصيلي برايشان فراهم نباشد.

بنابراين يکي از مزاياي مشاوره کنکور مي تواند اين باشد که امکان انجام مشاوره به صورت غير حضوري را براي داوطلبان فراهم کرده استبه اين صورت که داوطلبان در هر کجاي کشور اين امکان را خواهند داشت تا به صورت تلفني پاسخ سوالات خود را از برترين مشاوران تحصيلي دريافت نمايند.

آيا امکان انجام برنامه ريزي کنکور به صورت تلفني وجود دارد؟

يکي از خدماتي که مشاوران در مشاوره تلفني کنکور در اختيار افراد قرار مي دهند انجام برنامه ريزي کنکور در تمامي مقاطع تحصيلي به صورت غير حضوري مي باشد که داوطلبان مي توانند بدون آن که براي انجام مشاوره و برنامه ريزي هزينه رفت و آمد پرداخت کنند تنها از طريق تماس تلفني به پاسخ سوالات خود برسند.

ضمن اينکه امکان دسترسي به اين گونه مشاوره ها براي همه ي افراد در هر نقاطي از کشور فراهم است و افراد در سراسر دنيا به صورت تلفني اين امکان را خواهند داشت که با مشاوران خبره و با تجربه در زمينه تحصيلي در ارتباط باشند.

خدماتي که از طريق مشاوره تلفني در اختيار داوطلبان قرار مي گيرد

 • انجام برنامه ريزي کنکور (هفتگي، ماهانه و سالانه) در تمامي مقاطع تحصيلي
 • آموزش شيوه هاي صحيح مطالعه و تکنيک هاي تست زني
 • راهنمايي در خصوص انتخاب رشته در تمامي مقاطع تحصيلي
 • معرفي بهترين منابع درسي و بهتريت آزمون هاي آزمايشي
 • مشاوره و انجام انتخاب رشته در تمامي مقاطع
 • اطلاع از شرايط و شهريه در تمامي دانشگاه ها
 • آگاهي از رتبه و تراز قبولي داوطلبان سال هاي گذشته در کنکور
 • معرفي رشته هاي دانشگاهي و بازار کار آن ها
 • و …

تفاوت مشاوره تلفني و مشاوره حضوري

اهميت مشاور در زمينه تحصيلي را نمي شود انکار کرد اما انجام مشاوره به صورت حضوري و يا تلفني بستگي به شرايط داوطلبان خواهد داشت. بسياري از داوطلبان کنکوري به دليل زندگي در مناطق دور افتاده که امکان مشاوره حضوري برايشان فراهم نخواهد بودبنابراين در اين حالت ، انجام مشاوره به صورت تلفني بهترين گزينه براي داوطلبان مي باشد.

اما افراد ديگري هم هستند که به دلايل گوناگون از جمله شاغل بودن و يا نداشتن وقت کافي براي مشاوره حضوري ، مشاوره تلفني را ترجيح مي دهند. ضمن اينکه داوطلبان در هر ساعت از شبانه روز امکان ارتباط با مشاوران را به صورت تلفني خواهند داشت که اين امتياز در مشاوره حضوري وجود ندارد.

مشاوره تلفني گپچه به اين صورت است که دانش آموز از طريق تماس تلفني با مشاور کنکور ارتباط دارد و مشاوره و راهنمايي دريافت مي کند. اين ارتباط تلفني بر اساس ارتقاي سطح کيفي مطالعه و برنامه ريزي دانش آموز، بهبود روش مطالعه و روش تمرين و حل مسئله است. و در طول اين نوع مشاوره دانش آموز به مرور با روش هاي صحيح مطالعه هر درس بخوبي مانوس مي گردد.

بنابرين جزئيات مربوط به اين پکيج به صورت زير خواهد بود:

-تماس تلفني روزانه با دانش آموز براي اطلاع از جزئيات فعاليت ها

- ارائه برنامه روزانه به دانش آموز

- پيگيري برنامه ارائه شده به دانش آموز

- ارائه روش هاي صحيح مطالعه براي هر درس

- پيگيري تمرين تست زني دانش آموز

- پيگيري تمرين سوالات تشريحي و امتحاني

- ايجاد انگيزه پيشرفت و خودباوري

لازم به ذکر است مشاوره تلفني گپچه جلسه حضوري نخواهد داشت و فقط به صورت مشاوره تلفني مي باشد اما از جهت پيگيري و ارتقاي سطح کيفي تحصيلي دانش آموزان پربازده مي باشد.

شما مي توانيد براي کسب اطلاعات بيشتر با مشاورين و متخصصان مجرب گپچه در تمام زمينه هاي روانشناسي و دريافت مشاوره تحصيلي وکنکور با ما در ارتباط باشيد.

 

منبع:گپچه

 

 

  عناوين مطالب پربازدید